Nowy magazyn KNX 2/2017.

Nowy magazyn KNX jest już dostępny na oficjalnej stornie.

Pełna wersja magazynu w wersji angielskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym streszczeniem artykułów przetłumaczonym na język polski.

 

KNX jest wiodącym protokołem komunikacyjnym w Europejskich i Chińskich inteligentnych domach

Badania przeprowadzono w takich krajach jak Chiny, Francja, Niemcy, Netherlandy, Stany Zjednoczone, oraz Wielka Brytania. Szacuje się globalny wzrost udziałów KNX na komercialnym rynku inteligentnych domów i oświetlenia w 2017 roku o 20%. W tym najwyraźniejszy w Wielkiej Brytani gdzie dochodzi 29%. Więcej na ten temat znajdziemy na trzeciej stronie magazynu.

KNX wspiera energetyczną wydajność nowej siedziby firmy Microsoft w Danni

Kompleks budynków Microsoftu w Kongens Lyngby, na północ od stolicy Danni jest imponujący ze względu na sześcienny design wykończony atrium i szklanymi ścianami. Wśród wymagań technologicznych budynku jest wsparcie certyfikatu LEED (Leadership on Energy and Environmental Design). Z pomocom automatyki KNX zaimplementowanej przez Hoffmann A/S, było możliwe osiągnięcie Złotej Klasy.  Więcej na ten temat znajdą Państwo na dziesiątej stronie magazynu.

Inteligentny resort na Złotym Morzu

Pięcio-gwiazdkowy Jinhai Lake Hotel został ukończony w 2015 roku. Został wyposażony w wysokiej klasy systemy automatyki budynkowej usprawniające zarówno zarząd hotelu jak i wygodę gości. Więcej na ten temat na stronie czternastej magazynu.

Kurort będący świetnym przykładem inteligentnego budynku na podstawie KNX

Fereshteh Palace w Tehran jest luksusowym kurortem w zamożnej części Fereshteh Street. Zaprojektowany przez Esmaeil Zadeh nowoczesny kompleks składa się z trzech wysokich budynków. Posiada certyfikat LEED i został zautomatyzowany technologią KNX przez firmę Delham Tabesh. Więcej w temacie na osiemnastej stronie artykułu.

 

To tyle w tym skrucie. Jeszcze raz zapraszamy do przeczytania pełnej wersji magazynu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *