Dedykowane oprogramowanie

Na rynku jest szeroki wybór oprogramowania do różnych zastosowań. Praktycznie każda dziedzina ma spory zbiór gotowego oprogramowania. Jednak w wielu przypadkach okazuje się że są pewne wymagania techniczno-funkcjonalne, które mogą być spełnione tylko przez dedykowane oprogramowanie.

Takie oprogramowanie jest tworzone przez wyselekcjonowany i doświadczony zespół architektów systemu, programistów i testerów. Stosowanie metod zwinnych (Agile) umożliwia szybką weryfikację jakości i funkcjonalności tworzonego oprogramowania.

 

 

Najczęstszymi powodami tworzenia dedykowanego oprogramowania są:

  • Specyficzne wymagania funkcyjne, wynikające na przykład z nietypowych procesów, czy procedur,
  • Specyficzne wymagania techniczne, wynikające na przykład z konieczności współpracy ze specjalistycznym sprzętem lub maszynami,
  • Specyficzne wymagania komunikacyjne lub integracyjne, wynikające na przykład z konieczności wymiany danych między różnymi systemami lub z użyciem nietypowych protokołów,

Oczywiście dedykowane oprogramowanie jest adresowane do firm o różnej wielkości, ale opłacalność takiego rozwiązania zależna jest od skali i zakresu tematu. Na pewno nie opłacalnym będzie stworzenie na przykład kompletnego systemu klasy ERP na potrzeby małej, kilkuosobowej firmy. Ale nawet mała firma może potrzebować uzupełnienia posiadanego oprogramowania o specyficzną funkcjonalność. Wspierając w ten sposób nietypowe i ważne procesy, wyróżniające je w biznesie.

Nasz dział Developerski posiada wieloletnie i bogate doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na różne platformy i z wykorzystaniem różnych standardów i protokołów.
Zapraszamy wszystkich do kontaktu i porozmawianiu o Waszych problemach. Taka niezobowiązująca rozmowa może przybliżyć Państwa do optymalnego rozwiązania.